Micro 100 SRM-160-310 Round Blank, 16 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
BulletPoint4 : CNC Ground in the USA
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 728709182741
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0728709182741
FinishType : Uncoated
ItemName : Micro 100 SRM-160-310 Round Blank, 16 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
ItemPackageDimensions_Height : 0.625 inches
ItemPackageDimensions_Length : 12 inches
ItemPackageDimensions_Width : 0.625 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Round
Material : Carbide
ModelNumber : SRM-160-310
NumberOfItems : 1
PartNumber : SRM-160-310
ProductSiteLaunchDate : 2015-02-03T11:15:24.056Z
Size : 16.00mm