Micro 100 SRM-130-310 Round Blank, 13 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
BulletPoint4 : CNC Ground in the USA
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 728709182710
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0728709182710
FinishType : Uncoated
ItemName : Micro 100 SRM-130-310 Round Blank, 13 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
ItemPackageDimensions_Height : 2.54 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 33.02 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 1.524 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Round
Material : Carbide
ModelNumber : SRM-130-310
NumberOfItems : 1
PartNumber : SRM-130-310
ProductSiteLaunchDate : 2015-02-03T11:14:57.018Z
Size : 13.00mm