Micro 100 SRM-120-310 Round Blank, 12 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
BulletPoint4 : CNC Ground in the USA
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 728709182703
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0728709182703
FinishType : Uncoated
ItemName : Micro 100 SRM-120-310 Round Blank, 12 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
ItemPackageDimensions_Height : 1.27 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 33.02 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 1.27 centimeters
Material : Carbide
ModelNumber : SRM-120-310
NumberOfItems : 1
PartNumber : SRM-120-310
ProductSiteLaunchDate : 2015-02-03T11:14:51.651Z
Size : 12.00mm