Micro 100 SRM-080-310 Round Blank, 8 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
Customer rating 4.2 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
BulletPoint4 : CNC Ground in the USA
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 728709182611
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0728709182611
FinishType : Uncoated
ItemName : Micro 100 SRM-080-310 Round Blank, 8 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
ItemPackageDimensions_Height : 0.254 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 30.48 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 3.302 centimeters
Material : Solid Carbide
ModelNumber : SRM-080-310
NumberOfItems : 1
PartNumber : SRM-080-310
ProductSiteLaunchDate : 2013-03-20T13:41:06.536Z
Size : 8.00mm