Micro 100 SRM-010-310 Round Blank, 1 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Micro 100
BulletPoint : 6910 6910ZZ 50 * 72 * 12 mm baja krom bantalan dalam alur
BulletPoint1 : Round style
BulletPoint2 : Finish ground blanks
BulletPoint3 : Solid carbide
BulletPoint4 : CNC Ground in the USA
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 728709182352
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0728709182352
FinishType : Uncoated
ItemName : Micro 100 SRM-010-310 Round Blank, 1 mm Shank Dia, 310 mm OAL, Uncoated
ItemPackageDimensions_Height : 0.254 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 33.02 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 0.254 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : drill-blanks
Manufacturer : Micro 100 Tool Corporation
Material : Carbide
ModelNumber : SRM-010-310
NumberOfFlutes : 2
NumberOfItems : 1
NumberOfPieces : 6
PartNumber : SRM-010-310
ProductDescription : Witwocky Step Drill Bit
ProductSiteLaunchDate : 2015-02-03T11:11:49.993Z
Size : 1.00mm