LILLIPUT 7" 669gl-70np/c/t Touch Screen with Hdmi,dvi Input by VIVITEQ INC
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AdaptiveSync : g_sync_compatible
AspectRatio : 16:9
Brand : LILLIPUT
BulletPoint1 : Panel Size: 7" TFT LCD,TOUCH SCREEN WITH HDMI AND DVI INPUT;
BulletPoint2 : Resolution: 800 x 480, up to 1,920 x 1,080 pixels;
BulletPoint3 : Touch Panel: 4-wire resistive;Size(LWD): 185.5×122×32.5mm;
BulletPoint4 : Brightness: 250cd/㎡;Contrast: 500:1;Viewing Angle: 140°/120°(H/V);
BulletPoint5 : Input Voltage: DC 12V;Power Consumption: ≤8W;Audio Output: ≤1W
Color : Black
ConnectivityTechnology : HDMI
CustomerPackageType : Standard Packaging
ExternallyAssignedProductIdentifier : 6950821600078
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 887276711904
HardwareInterface1 : hdmi
HardwareInterface2 : vga
HardwareInterface3 : usb
HardwareInterface4 : bluetooth
HardwareInterface5 : 3_5_mm_audio
HasColorScreen : 1
ImageAspectRatio : 16:9
ImageBrightness : 350 cd/m²
ImageContrastRatio : 500:1
IncludedComponents1 : Power Cable
IncludedComponents2 : USB Upstream Cable
IncludedComponents3 : Pen (2)
IncludedComponents4 : OPS Box
IncludedComponents5 : Warranty/QSG
ItemName : LILLIPUT 7" 669gl-70np/c/t Touch Screen with Hdmi,dvi Input by VIVITEQ INC
ItemPackageDimensions_Height : 8.382 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 28.956 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 24.13 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : digital-signage-interactive-displays
Manufacturer : LILLIPUT
MaxHorizontalResolution : 1920 pixels
MaxVerticalResolution : 1080 pixels
ModelName : FLIP PRO
ModelNumber : 669GL-70NP/C/T
MountingType : Wall Mount
NativeResolution : 800 x 480
NumberOfItems : 1
PackageLevel : unit
PartNumber : 669GL-70NP/C/T
ProductDescription : LCD Display Lcd Size 7.0 inch(Diagonal) Type a-Si TFT active matrix Native Resolution 800X3(RGB)X480 Active area 152.4 (W)X91.44 (H) mm Dot pitch 0.0635(W)X0.1905(H) mm Aspect Ratio 16:9 Brightness 250 CD/M² Contrast Ratio 500:1 Light Source LED Surface treatment Anti-Glare Response Time (Note 1) Typical Max T on 10 msec 20 msec T off 15 msec 30 msec View Angle 70/70 (Left/Right) and 50/70 (Up/Down) Video Input Signal VGA Video input Analog RGB RCA Video Input CVBS HDMI, DVI Use an adapter for DVI input Compatibility MAC Inputs 1 VGA input, 2 RCA Video Inputs, 1 RCA Audio Input, 1HDMI or 1 DVI input Input Connector 15-pin D-sub, RCA A/V input, HDMI or DVI, DC plug Power AC adapter to DC Input: 100-240V, 50/60Hz, 0.60A Output: 12V, 1200 mA DC : 12V, 1200 mA Power Consumption < 8 Watts Control Basic Power, Auto Adjustment, Source, Brightness up/down, 4 Levels Brightness by one button, OSD Menu Advance Adjust Brightness, Contrast, Saturation, Tint, Sharpness, Phase, Clock, Color Temperature, H position, V position, OSD Language Touch Screen Four Wires Resistive Touch Screen Touch Screen Interface USB or RS232 Speaker Built in, 1 Watts Remote Control Infrared remote Control Stand Detachable, Swivel, Tilt Menu Language English/French/Russian/German/ Chinese Cabinet Color Black Storage temperature (-20)°C –(+ 70°)C Operation Temperature (-10)°C –(+ 60°)C Operation at High Temperature and Humidity (+ 40°)C, 90% RH Max Product Dimension (without Stand) 185.5×122×32.5mm Package Contents Monitor, Power Cable, 15-pin Dsub Cable, DVI adapter, Stand, Remote Control, Manuals, Driver CD Warranty One year standard warranty including parts and labor