Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : adult
BatteriesRequired : 1
Brand : SHIHUANI
Color : External
ExternallyAssignedProductIdentifier : 3114790551769
IncludedComponents : 1 X Qfp32 Ic Test Socket
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 2 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : current-clamps
LowerTemperatureRating : -20 degrees_celsius
Manufacturer : SHIHUANI
Material : acrylonitrile_butadiene_styrene
MaximumOperatingVoltage : 5 volts
MeasurementAccuracy : ±0.1 Millimeters
MeasurementType1 : Voltage
MeasurementType2 : Pitch
MeasurementType3 : Dimensions
ModelName : SHIHUANI
ModelNumber : SHIHUANI
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PackageLevel : unit
PartNumber : SHIHUANI
PowerSourceType : Electronic
ProductDescription : Description
Specification
1. Accuracy: 1%±2 words
2.Display Mode: AC voltage and power factor use four red led of 0.31-inch
AC current and electric energy of cumulative time use five red led of 0.31-inch
Active power, electric energy use five green led of 0.31-inch
3.Range: AC voltage : AC 80.0-300.0V/ AC 200.0-450.0V
AC 0.0-100.0A ( when measure signal lower than 100A, the accuracy is 0.01A, when measure
signal higher than 100A, the accuracy is 0.1A, the accuracy auto-change)
Active power: 0.0-30000W ( measure voltage AC 80.0 - 300.0V )0.0-45000W ( measure voltage AC 200.0 - 450.0V )
Electric energy: 0.000-99999kwh
Electric energy of cumulative time: 0.00 - 999.59h
Power factor: 1.000-0.000
4.Speed: 2 times per second
5.Size: 54*80*64
6.Installation: Din-Rail
7.CT: 0.00-100A
Package Included
1 ×Multi-function meter
==========
Model Number : D52-2047
DIY Supplies : ELECTRICAL
Dimensions : 54*80*64mm