Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : adult
Brand : EVGATSAUTO
BulletPoint : Cross Roller Guides
BulletPoint4 : WELL DESIGNED: Professional design and reasonable structure, easy to replace and install, the stroke is 95mm
Color : #311
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7375616505311
ItemPackageDimensions_Height : 4 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 19 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 7 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : cross-roller-guides
Manufacturer : EVGATSAUTO
ModelName : Evgatsautogiw38b0y9r
ModelNumber : EVGATSAUTOgiw38b0y9r
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : EVGATSAUTOgiw38b0y9r
4. Professional design and reasonable structure, easy to replace and install, the stroke is 95mm
Spec:
Item Type: Sliding Stage
Material: Aluminum alloy
Model: SP40A-DB95
Table Size: Approx. 25 x 40mm / 1 x 1.6in
Stroke: Approx. 95mm / 3.7in
Load: 2.5kgf
Pitch: Approx. 0.8mm / 0.03in
PackageList:
1 x Sliding Stage
ProductSiteLaunchDate : 2024-12-24T04:32:59.402Z
Size : 4 HGH15CA and 2 rail
Style : 1100mm