OC5010 AC DC 50mA-100A Clamp On Current Probe DC-100KHZ for BNC 1M <100pF Tester OC5010 AC DC
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : KIMISS
BulletPoint4 : The current clamp can be used with any test instrument with BNC interface and impedance of 1MΩ and <100pF.
BulletPoint5 : Clamp‑on current probe, the range supports 100mV/A and 10mV/A, with small error.
Color : MC631B
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7310415630482
IncludedComponents : No
ItemName : OC5010 AC DC 50mA-100A Clamp On Current Probe DC-100KHZ for BNC 1M <100pF Tester OC5010 AC DC
ItemPackageDimensions_Height : 5 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 31 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 21 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : clamp-meters
Manufacturer : KIMISS
MeasurementAccuracy : 0.1mm