Faithfull CT900WHD Heavy-Duty Giant Cable Ties - White
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Faithfull
BulletPoint1 : They are self-locking
BulletPoint2 : Made of durable Nylon
BulletPoint3 : Suitable for multiple uses around the house, garden and in industry
BulletPoint4 : Ideal for binding and organising several cables or wires together
BulletPoint5 : Measures 905mm length by 9mm width
Color : White
CustomerPackageType : Standard Packaging
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 5023969267395
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 05023969267395
IncludedComponents : 500pcs Black,500pcs White
ItemDisplayDimensions_Height : 109 centimeters
ItemDisplayDimensions_Length : 11 centimeters
ItemDisplayDimensions_Width : 2 centimeters
ItemDisplayWeight : 0.16 pounds
ItemLength : 35.43 inches
ItemName : Faithfull CT900WHD Heavy-Duty Giant Cable Ties - White
ItemPackageDimensions_Height : 54 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 2 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 11.5 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : cable-ties
Manufacturer : Faithfull
Material : Material
ModelName : Mriuuod-Zip Ties
ModelNumber : FAICT900WHD
NumberOfItems : 1
NumberOfPieces : 10
PackageLevel : unit
PartNumber : FAICT900WHD
PowerSourceType : Hand Powered
ProductDescription : If you have any problems with your shopping, we are ready to help you out.
ProductSiteLaunchDate : 2012-05-05T06:30:46.685Z
Size : 900 mm x 9 mm