Robotex NSA64CMP Blind Rivet Shield Type Eco Pack Aluminum/Steel 6-4 (Pack of 30)
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : ロブテックス
BulletPoint1 : A small amount of size that can be used without wasting any work you need
BulletPoint2 : Clamping plate thickness: 0.1 - 0.2 inches (3.2 - 6.4 mm); Rivet length: 0.4 inches (11.6 mm); Flange diameter: 0.3 - 0.2 inches (9.6 mm); Rivet diameter: 0.1 - 0.2 inches (4.9 - 5.0 mm); Shear load (N): 2,6000 inches (2 inches (26 inches (26 mm)
BulletPoint3 : Comes in an eco pack
BulletPoint4 : Body: Aluminum (A5056)
BulletPoint5 : Body: Aluminum (A5052)
Color : なし
ExteriorFinish : Aluminum
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4963202097512
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 812373034298
IncludedComponents : No
ItemName : Robotex NSA64CMP Blind Rivet Shield Type Eco Pack Aluminum/Steel 6-4 (Pack of 30)
ItemPackageDimensions_Height : 10 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 7 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Dome
ItemTypeKeyword : hardware-blind-rivets
Manufacturer : ロブテックス(エビ)
Material : Aluminum Steel
MeasurementSystem : Inch
MetalType : Aluminum
ModelNumber : NSA64CMP
NumberOfItems : 1
NumberOfPieces : 100
PackageLevel : unit
PartNumber : NSA64CMP
Pattern : BLIND
ProductSiteLaunchDate : 2022-11-04T00:59:27.971Z
Size : リベット径(mm):4.8×リベット長(mm):11.6
SpecificUsesForProduct : Commercial/Residential
Style : Grading plate thickness: 0.13 - 0.25 inches (3.2 - 6.4 mm)