Robotex NSA32KMP Blind Rivet Countersunk Head Eco Pack Aluminum/Steel 3-2 (75 Pieces)
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : ロブテックス
BulletPoint1 : A small amount of size that can be used without wasting any work you need
BulletPoint2 : You can tighten multiple base materials from one side with one action
BulletPoint3 : Crimping plate thickness: 0.06 - 0.13 inches (1.6 - 3.2 mm); Rivet length: 0.2 inches (5.6 mm); Flange diameter: 0.1 inches (4.8 mm); Rivet diameter: 0.1 inches (2.5 - 2.6 mm); Shear load (N): 19.3 inches (490 mm)
BulletPoint4 : Comes in an eco pack
BulletPoint5 : Body: Aluminum (A5154)
Color : One Color
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4963202096966
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0656721872534
GpsrSafetyAttestation : 1
IncludedComponents : No
ItemName : Robotex NSA32KMP Blind Rivet Countersunk Head Eco Pack Aluminum/Steel 3-2 (75 Pieces)
ItemPackageDimensions_Height : 11.6 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3.6 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 7.8 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : hardware-blind-rivets
Manufacturer : ロブテックス(エビ)
Material : Aluminum Steel
Material1 : aluminum
Material2 : steel
MeasurementSystem : metric
ModelName : COASEBIXX
ModelNumber : NSA32KMP
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : NSA32KMP
ProductDescription : Superior corrosion resistance to other types of metal.
Blind rivets have a mandrel, which helps insert the rivet and breaks off after insertion.
ProductSiteLaunchDate : 2022-11-04T00:06:38.213Z
Size : リベット径(mm):2.4×リベット長(mm):5.6
Style : Grading plate thickness: 0.06 - 0.13 inches (1.6 - 3.2 mm)