NutriChef 2-Piece XL Mega Cookie Sheet Baking Pans Set - 22" x 16" Extra Large Nonstick Carbon Steel Oven Baking Tray Pans, Stackable Bakeware, Black - NCLGBP16
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : NutriChef
Capacity : 2 quarts
CareInstructions : Hand Wash
Color : Black
CustomerPackageType : Standard Packaging
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 842893132570
ExternallyAssignedProductIdentifier10 : 00076753040112
GpsrSafetyAttestation : 1
IncludedComponents : Non-Stick Lasagna and Roast Baking Pan
IsDishwasherSafe : 1
ItemDisplayWeight : 1.62 pounds
ItemName : NutriChef 2-Piece XL Mega Cookie Sheet Baking Pans Set - 22" x 16" Extra Large Nonstick Carbon Steel Oven Baking Tray Pans, Stackable Bakeware, Black - NCLGBP16
ItemPackageDimensions_Height : 56.5 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 4.5 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 41 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Rectangular
ItemTypeKeyword : baking-sheets
Manufacturer : NutriChef
Material : Carbon Steel
ModelName : NutriChef Extra Large Nonstick Cookie Sheet Baking Pans Black
ModelNumber : NCLGBP16
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 2
PackageLevel : unit
PartNumber : NCLGBP16
ProductSiteLaunchDate : 2021-03-01T00:00:00.000Z
Size : 2-Pack
StreetDate : 2021-03-01T00:00:01Z
Style : 14 x 10" Lasagna and Roast Baking Pan