Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Pixel Connection
BulletPoint5 : ✅ High-End Camera Bundle Accessories: Sony FE 24-105mm F4 bundle Includes additional accessories. Cleaning Kit | 77mm 3PC Filter Kit | Promaster Universal Cap Leash | Blower.
Color : Black
CompatibleCameraModels : DJI Mavic 3 Pro Drone
CompatibleDevices : Sony
CompatibleMountings : Sony E
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 810170423185
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0810170423185
FocalLengthDescription : 24-105mm
FocusType : Auto/Manual
GpsrSafetyAttestation : 1
Hazmat : 3
IncludedComponents : Lens and Accessories
ItemPackageDimensions_Height : 25.2 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 8.6 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 14.6 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : digital-camera-accessory-kits
LensDesign : Zoom
LensMount : sony_e
Manufacturer : Sony
Material : Aluminum
MaxAperture : 4 f_stop
MaxFocalLength : 105 millimeters
MaximumFormatSize : APS-C
MinAperture : 4 f_stop
MinFocalLength : 24 millimeters
ModelName : CoyKtonty Wide Angle Lens / 1.15X Cinema Lens
ModelNumber : set-91011
MountingType : Head Mount, Chest Mount
NumberOfDiaphragmBlades : 9
NumberOfItems : 1
PartNumber : SON-SEL24105G/2
PhotoFilterSize : 67 millimeters
ProductDescription :
Sony FE 24–105 mm F4 G OSS Lens
A compact, lightweight, and comprehensive zoom
From 24 mm to 105 mm and F4 aperture throughout the zoom, the high-performance G Lens offers consistently high image quality. In addition to outstanding optical performance, it has a compact, lightweight design for portability and mobility befitting the E-mount system. Fast, precise AF and high reliability add to the broad utility of this fine zoom lens.